Таргани, НЕпитна вода, бруд, зіпсовані продукти: вся правда про харчування учнів «Українського аграрного ліцею» та «Української дитячої академії»

Byadministrator

Таргани, НЕпитна вода, бруд, зіпсовані продукти: вся правда про харчування учнів «Українського аграрного ліцею» та «Української дитячої академії»

Таргани, брудний інвентар, зберігання продуктів на підлозі, непридатна для пиття вода, зіпсовані продукти, руйнівний стан приміщень – саме такими моторошними умовами здивували заклади, у яких харчуються учні приватних закладів освіти в Умані “Український аграрний ліцей” та “Українська дитяча академія”.
Оскільки у самому ліцеї та дитячій академії відсутні їдальні, тому діти змушені харчуватись платно у приватних кафе поблизу. Таким чином, учні початкових класів харчуються у кафе «Шоколад» (“Кунжут”) за адресою: вул. Небесної Сотні, 6 та у приміщенні за адресою: вул. Небесної Сотні, 4. А учні старших класів – у кафе «Юність», яке знаходиться за адресою: вул. І. Гонти, 8 (на відстані 100 м від ліцею).
18 травня 2021 року фахівцями Уманського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області було проведено перевірку вищезазначених закладів на предмет дотримання ними санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. У ході зазначеної перевірки було виявлено ряд численних порушень, що підтверджено відповідними актами перевірки.
Таким чином, за ОФІЦІЙНИМИ результатами перевірки було виявлено такі порушення:
  • Таргани;
  • відсутній договір щодо боротьби зі шкідниками, гризунами;
  • неякісна питна вода;
  • брудне кухонне приладдя (столи, дошки для нарізання продуктів);
  • руйнівний стан приміщень (надщерблені стіни, стеля підлога);
  • відсутні терміни придатності продуктів;
  • продукти харчування зберігається на підлозі;
  • неправильне розмороження харчових продуктів, що призводить до розмноження кишкових паличок, сальмонел та формування токсинів у харчових продуктах.
  • інші порушення, задокументовані в актах та приписах, складених за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин:
1. Акт Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області №41 від 13.11.2020 року, припис Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області №29 від 13.11.2020 року Кафе “Шоколад” (“Кунжут”),  вул. Небесної Сотні, 6. Порушення, які були виявлені у результаті перевірки: – у холодильнику зберігаються харчові продукти, які непридатні для використання; – кухня не відповідає набору приміщень; – відсутній мінімальний термін придатності, дата замороження харчових продуктів; – наявні таргани в туалеті; – відсутні дані щодо проходження персоналом гігієнічного навчання; – відсутні окремі приміщення для зберігання перероблених і неперероблених харчових продуктів; – відсутній перелік постачальників харчових продуктів, дані щодо їх державної реєстрації;
2. Акт Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області № 114 від 13.12.2019 року Кафе “Шоколад” (“Кунжут”),  вул. Небесної Сотні, 6. Порушення, які були виявлені у результаті перевірки: – не надано медичні книжки про проходження медогляду; – відсутні етикетки із зазначенням часу приготування, умов зберігання, вжити “до…”; – кухонне обладнання та інвентар не відповідають мікробіологічним показникам; – відсутній графік видалення харчових відходів; 3. Акт Уманського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області № 16  від 17.05.2021, припис Уманського управління Головного управління Держпродспоживслужби № 14 від 17.05.2021 Вул. Небесної Сотні, 4. Порушення, які були виявлені у результаті перевірки: – вода питна не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками; – недостатня кількість ємностей для миття посуду; – відсутні приміщення для зберігання інвентарю та дезінфікуючих розчинів для прибирання; – харчові відходи не знищуються відповідно до законодавства. Крім того, відсутній договір на видалення харчових відходів; – відсутній договір щодо боротьби зі шкідниками, гризунами; – порушено терміни охолодження страв та їх технологічний процес; – розмороження харчових продуктів проводиться у такий спосіб, що підвищує ризик розмноження кишкових паличок, сальмонел та формування токсинів у харчових продуктах; – матеріали для пакування продуктів неналежним чином дезінфікуються; – не надано інформацію про речовини і продукти, які спричиняють алергічну реакцію, непереносимість; – відсутній термін придатності на готових стравах; – відсутня інформація про поживну та енергетичну цінність продуктів; 4. Акт Уманського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області № 17 від 18.05.2021 та припис Уманського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області № 15 від 18.05.2021 Кафе «Юність», вул. Івана Гонти, 8. Порушення, які були виявлені у результаті перевірки: – виявлено тарганів у приміщенні; – не проводиться боротьба зі шкідниками, гризунами; – прибиральний інвентар немаркований і зберігається на підлозі; – відсутнє маркування на замороженій продукції; – відсутній перелік постачальників харчових продуктів, дані щодо їх державної реєстрації; – приміщення знаходяться в антисанітарному стані (брудні вікна, столи, м`ясорубка, дошки, терези та інше кухонне обладнання; надщерблені стіни, стеля і підлога); – не проведено калібрування розливних ложок; – вода питна не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками;
5. Акт Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області № 39 від 30.10.2020 року, припис Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області від 30.10.2020 року №28 Кафе «Юність», вул. Івана Гонти, 8. Порушення, які були виявлені у результаті перевірки: – обіг харчових продуктів (Сиру твердого “Російського”, яєць курячих) здійснюється без документів, які посвідчують їх якість; – механічна вентиляція працює неефективно; – капуста, морква та інші овочі зберігаються на підлозі; – відсутні етикетки на крупах; – продукти незахищені від забруднення (не проведено маркування ножів, дошок для нарізання продуктів); – змиви з поверхонь не відповідають вимогам (тарілка, ополоник); – відсутній журнал контролю температури холодильного обладнання; – відсутнє маркування та термін придатності (крупи, заморожені продукти); Зауважимо, у  2019 та 2020 роках такі перевірки у зазначених закладах теж проводились і було зафіксовано численні порушення. Є офіційні документи, які це підтверджують. Протягом 4-х років через таку систему харчування у приватних освітніх закладах фактично руйнується здоров’я дітей. Більшість батьків уклали договори з цими закладами та платять понад 1500 грн щомісяця з надією на те, що у їхніх дітей буде повноцінне і здорове харчування. Однак виявилось, що їхні діти отруюють своє здоров’я у так званих «генделиках»! При цьому, батьки навіть не здогадуються про такого «кота в мішку», якого їм підсунули аграрний ліцей та дитяча академія. Дії керівництва приватних закладів освіти є ганебними по відношенню до учнів, які там навчаються! Цю інформацію необхідно знати всім батькам дітей, які навчаються у приватних закладах освіти “Український аграрний ліцей” та “Українська дитяча академія”, розташованих по вул. І. Гонти, 3 у місті Умань. Рекомендуємо їм віддавати дітей на навчання у державні школи, у яких харчування здійснюється відповідно до затверджених норм. Діти не повинні страждати від бажання наживи керівництва освітнього закладу. Нагадаємо, фахівцями Держпродспоживслужби було проведено перевірку шкільних їдалень. У результаті перевірки було виявлено значну кількість порушень та вилучено понад три тонни небезпечних харчових продуктів і складено майже півтисячі приписів.
(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: