Із турботою про екологію: уманчанка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину

Byadministrator

Із турботою про екологію: уманчанка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину

Катерині 15 років, вона третій рік відвідує гурток радіоелектроніки Станції юних техніків та навчається у 10-му класі НВК «ЗОШ №7-колегіум». На заняттях гуртка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину. 

– За допомогою цього приладу власники автомобілів зможуть виміряти якість бензину. Наприклад, на певному бензині машина їздить добре, моїм приладом можна перевірити цей бензин і побачити число та записати його чи запам’ятати. Потім приладом поміряти бензин із іншого міста, із іншої заправки і порівняти. Якщо числа, які показав прилад під час обох вимірювань, приблизно однакові, то бензин хороший і машина буде добре їздити, — розповіла винахідниця Катерина Шевчук.

А саме такий прилад вирішила зробити, тому що турбується про екологію:

– Якщо машина їздить на неякісному бензині, то є багато шкідливих викидів, що призводить до глобального потепління. Також багато людей гинуть, наприклад, коли потрібно зачекати довгий час у «пробці», або в холодну пору року прогріти машину — мотор працює, викиди потрапляють в салон і люди задихаються, — зазначила дівчина.

Як розповіла Катерина, на гурток радіоелектроніки у Станції юних техніків вона прийшла за порадою вчительки математики.

«Ідеї для приладів виникають частіше з побуту — те, що кожен день заважає чи хвилює і так виникає ідея, як покращити своє життя. Хотіла б створити те, що буде покращувати екологію в нашому місті і на усій планеті».

Джерело: ВиЧерпно

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: