В Умані хочуть ввести плату за перебування дітей на групі продовженого дня: містяни обурені

Byadministrator

В Умані хочуть ввести плату за перебування дітей на групі продовженого дня: містяни обурені

У новому навчальному році уманчан хочуть змусити оплачувати послуги вихователя групи продовженого дня. Держава готова забезпечити наглядом у позаурочний час лише дітей пільгових категорій – малозабезпечених та багатодітних. Таку необхідність списують на дефіцит коштів. Згідно з повідомленням, на оплату праці вихователів груп продовженого дня із виділеної освітньої субвенції державного бюджету не вистачає 2 млн 512 тис грн. Батькам пропонується оплачувати не лише послуги вихователя ГПД, а й комуналку.

Містяни обурені, адже значна частина сімей, що не потрапляють до числа пільговиків, у час, коли дитина звільняється зі школи, не можуть її зустріти, так як самі працюють. Крім того, кошти на утримання платної “продовженки” не всім по кишені. Ці люди працюють тут, на місці, і сплачують податки, які використовуються для оплати праці держпрацівників, а отже, їх зароблені кошти теж там є, то чому вони мають витрачати ще більше?

Відповідно до наказу МОН від 25.06.2018 № 677 , фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством, тобто залучати додаткові фінанси можна, але вимагати від батьків їх сплачувати – ні. 

На сайті Міносвіти сказано, що як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу, тобто відділ освіти.

«У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя віднесена до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції», – пояснюється у листі МОН.

Крім того, якщо ГПД відкривають на базі першого класу, необхідно створити й інші належні умови, зокрема продумати організацію денного відпочинку для дітлахів. Заняття проводять у спеціально облаштованому, закріпленому за групою, приміщенні. Для наймолодших зазвичай передбачають ігрову зону. Обов’язково в класі має бути куточок гігієни. Усі ці нюанси із організації роботи групи не повинні продумувати або оплачувати батьки. Якщо вони планують покращити умови перебування дітей або якось урізноманітнити дитяче дозвілля, харчування – це їх воля. Та основні режимні моменти має забезпечити школа.

Також батьків цікавить, що буде, якщо вони не належать до пільгових категорій і напишуть заяву на відвідування дитиною ГПД? Які у дирекції можуть бути підстави не прийняти заяву, або виключити дитину з “продовженки”?

Припустимо, якщо батьки фінансують оплату праці вихователя, то хіба це не означає, що вони самі вправі обирати його для своїх дітей? Адже якщо взяти до уваги розрахунок розміру батьківської плати, подану у зразку, 30% до зарплати – це за стаж роботи понад 20 років, ще 15% – за звання вчитель-методист. Обираючи вихователя, батьки зможуть здешевити розрахунок.

Порівнюючи організацію роботи групи продовженого дня в Уманському районі, при сільських школах діють “продовженки” і вони не оплачуються батьками – вихователів утримує держава. Поки діти чекають на шкільні автобуси, вони перебувають під наглядом педагога. Батьки учнів працюють у підприємців, які сплачують податки у місцевий бюджет, і нікому не вигідно, щоб ці люди залишали робочі місця через те, що нікуди подіти дітей.

Чому ж в Умані не вдалося організувати таким же чином роботу груп продовженого дня – залишається загадкою. Керівники запевняють, що при формуванні бюджету на 2020 рік дане питання буде переглянуто. А до того часу уманчани мають викручуватися якось самі.

Не варто забувати, що деякі батьки таки відмовляться від платної ГПД, і дозволятимуть маленьким дітям добиратися додому самотужки, наражаючи їх на небезпеку. Хто понесе відповідальність за життя і здоров’я цих дітей?

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: