В Умані відбулася прем’єра художнього фільму “Заборонений”

Byadministrator

В Умані відбулася прем’єра художнього фільму “Заборонений”

5 вересня вийшов в прокат художній фільм “Заборонений” про буремне життя українця, дисидента, репресованого політв’язня Василя Стуса. Автори картини акцентували увагу на останніх роках перебування поета в  таборі в Пермській області, де він і загинув.

Ще на початку зйомок фільму розгорівся скандал: за вимогою автори вирізали сцену суду, в якій фігурує політик Віктор Медведчук, що виступав на судилищі над поетом у ролі його адвоката. Тогочасний державний захисник підіграв радянській владі, і Василь Стус без жодних шансів на справедливість опинився в місцях позбавлення волі, що стало для нього смертним вироком. Але під тиском невдоволеної громадськості сцену повернули.

Режисер фільму – Роман Бровко, автори сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, продюсер – Артем Денисов, компанія UM-GROUP.

Головну роль зіграв Дмитро Ярошенко.

Фільм отримав державну фінансову підтримку у розмірі 19 мільйонів 264 тисяч 500 гривень. А загальний бюджет стрічки – 38 мільйонів 529 тисяч гривень.

Вчора в Умані в кінотеатрі “Прем’єра” відбулася презентація фільму-драми. По завершенню картини зал піднявся і аплодував стоячи, віддаючи шану людині з незламним духом. Василь Стус залишив по собі сотні відвертих віршів, листів-сповідей, в яких, можливо, і криється відповідь, як створити омріяну та оспівану демократичну державу Україна.

Переглянути фільм можна по 11 вересня в кінотеатрі “Прем’єра” за адресою: вул. Горького,6 (розважальний центр «Uman Plaza»)
Початок сеансу о 11:35 та 18:20, вартість квитків 50 та 60 гривень відповідно.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: