Жителів Уманщини закликають вакцинуватися проти небезпечних захворювань

Byadministrator

Жителів Уманщини закликають вакцинуватися проти небезпечних захворювань

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від дифтерії та правця: 2018 року кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху дифтерії. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення.

КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Уманської РР закликає жителів Уманщини звернутися до свого сімейного лікаря аби дізнатися наступну дату щеплення та убезпечити себе від жахливих наслідків. В закладах охорони здоров’я Уманського району в наявності є 6 660 доз вакцини АДП-м, виробник Байолоджикал ЛТД, Індія. Вакцина безпечна, має сертифікати якості.

Для профілактичних щеплень дорослих проти дифтерії і правця використовується адсорбована вакцина зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м). Усі дорослі підлягають ревакцинації АДП-м кожні 10 років.

 

Правець – це захворювання, яке вражає центральну нервову систему та проявляється через судоми на тлі постійного напруження скелетних м’язів.

Хвороба передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія). Вона стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб.

Джерело інфекції – хвора людина або носій коринебактерії, яка виділяє токсигенні штами збудника.

Хоча дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, також можна заразитися через предмети побуту (посуд, іграшки).

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: