На Христинівщині знову земельний скандал: Черкаський Держгеокадастр відбирає у села 108 Га (відео)

Byadministrator

На Христинівщині знову земельний скандал: Черкаський Держгеокадастр відбирає у села 108 Га (відео)

Жителі села Зоряне Христинівського району б’ють на сполох: Черкаський Держгеокадастр віддає невідомим особам земельну ділянку державної власності, розміром 108 Га.

75 осіб з різних областей України написали заяви на ім’я начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність саме в адміністративних межах Зорянської сільської ради. Згідно документації, претенденти на ділянки, які проживають у Черкаській, Київській, Житомирській (де раніше працювала Ольга Залога) областях, всі написали свої заяви в один день, а саме 15 січня, і вже отримали погодження.

В той же час, жителі Зоряного теж претендують на свої законні гектари. Вони неодноразово зверталися до Черкаського геокадастру з такими ж заявами, але нічого добитися так і не змогли. Незважаючи навіть на те, що в селі проживає двоє учасників антитерористичної операції, для них вільних ділянок не знайшлося, а от для чотирьох осіб з інших населених пунктів є: вони вже оформили право власності.

Голова села Зоряне Ірина Прус зустрілася з Ольгою Залогою, аби та прокоментувала, чому погодила заяви невідомих осіб, а селян проігнорувала. Пані Ольга аргументувала своє рішення тим, що всі громадяни України рівні у своїх правах, а отже на земельну ділянку може претендувати кожен без виключення. Але чому не погоджувала попередні заяви зорянців – не пояснила, ще й пригрозила кримінальною відповідальністю.

Селяни обурені, вони готові відстоювати свої права і не хочуть віддавати землю абикому. Крім того, вони впевнені, що заяви писалися від імені підставних осіб і підписи ставила одна людина. Депутат Христинівської районної ради Михайло Маркович особисто знайшов і поспілкувався з однією із вказаних заявниць, і вона свою причетність до справи заперечила.

Поки ці 108 Га перебували з 2007 року в оренді у підприємця Сергія Білоброва, той чесно сплачував податки у місцеву казну. Але як розповів сам підприємець, “мертва душа” написала на нього скаргу про те що він недобросовісно користується земельним наділом. Навіть попри те, що чоловік довів, що такої людини навіть в природі не існувало, ні прокуратура, ні суди не брали цей факт до уваги і ділянку в нього відібрали. Вочевидь, ці поля фіктивно готуються для передачі одній особі, яка буде вести власну діяльність і не сплачувати оренди.

Варто зауважити, що у подібних злочинних схемах підозрюється колишній голова “Київ-газу” Сергій Овчарук. Журналістські розслідування доводять, що це дало йому можливість використовувати землі запасу Христинівщини.  Власне, жителі Зоряного не на камеру теж зізнаються, що підозрюють Овчарука у причетності до цієї справи. Також він отримав у приватну власність дві земельні ділянки сільськогосподарського цільового призначення в територіальних межах села Верхнячка Христинівського району, одну з яких вдалося повернути через суд.

Дивує мовчазна згода на земельні махінації голови Христинівської РДА Людмили Денисюк. Як стверджує депутат Михайло Маркович, за місяць до подій він особисто звертався до керівника району із вимогою роздати вільні землі селянам, але прохання було проігноровано.

Жителі Зоряного будуть звертатися до правоохоронних органів і до керівництва області та району, аби не дати можливості рейдерам провернути чергову земельну аферу.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: