Жительки Уманщини нехтують необхідністю проходження своєчасних онкооглядів

Byadministrator

Жительки Уманщини нехтують необхідністю проходження своєчасних онкооглядів

На минулому тижні відбулася колегія Уманської районної державної адміністрації. На порядку денному підсумували стан проведення цитологічного скринінгу в Уманському районі за 2018.

Головний лікар Уманської центральної районної лікарні Інна Добрянська доповіла, що у 2018 році кількість жінок, які підлягають профілактичному цитологічному огляду та внесені в електронний реєстр, складає 22 738 осіб. Загальна кількість жінок, обстежених цитологічно, – 9 182 особи, проведено цитологічних досліджень – 10 547. Причина такого низького показника полягає саме у нерозумінні необхідності або у небажанні жінок проходити відповідні обстеження.

Згідно статистичним даним, із 10 547 досліджень, проведених спеціалістами скинінгового центру, понад дві сотні жінок отримали невтішні результати:
– різка дисплазія – 27 осіб
– помірна дисплазія – 219 осіб
– підозра на рак – 5 осіб
– виявлено цитологічно рак – 3 особи
– неінформативних скелець – 9 осіб

Інна Добрянська зауважила, що із 27 жінок, які мають  різку дисплазію, 10 письмово відмовилися від обстеження, 6 осіб виїхали за
межі району і області, 11 жінок дообстежені відповідно до наказів МОЗ і направленні до обласного онкодиспансеру, і лише 3 жінки консультовані онкогінекологом обласного онкодиспансеру.

На обліку в Уманській ЦРЛ перебуває 8 жінок, у яких згідно цитологічного заключення встановлено передракові та онкологічні захворювання жіночої статевої сфери, із них 3 жінки письмово відмовилися від консультації в обласного онкодиспансері, 1 жінка виїхала за межі району, 1 жінка прооперована в обласному онкодиспансері, 3 жінки обстежені і направлені в обласний онкодиспансер. Запущених форм раку геніталій у жінок Уманського району не зареєстровано.

У 2018 році заклади охорони здоров’я Уманського району мали охопити онкооглядами з обов’язковою цитологією 80% жіночого населення, тоді як обстежилися лише 58,7% . Аби виправити низький рівень цитологічного скринінгу, колегія Уманської РДА затвердила рішення зобов’язати медичних працівників протягом року збільшити цитологічні обстеження жінок старше 18 років до потрібного показника, при цьому залучивши до проведення профілактичних оглядів сімейних лікарів.

Нагадаємо, на базі Уманської ЦРЛ діє профілактичний скринінговий центр «Здоров’я жінки», основна мета якого полягає у своєчасному виявленні передракових захворювань, передпухлини, початкові стадії раку. Завдяки своєчасному огляду можна забезпечити ефективне та успішне лікування раку у жінок.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: