В Уманському районі кількість неблагополучних сімей не зменшується

Byadministrator

В Уманському районі кількість неблагополучних сімей не зменшується

З року в рік в Уманському районі не зменшується кількість сімей, які перебувають на профілактичному обліку служб у справах дітей у зв’язку із їх не благополучністю. Головною причиною появи неблагополучних родин є алкоголізм батьків.Таку інформацію повідомила на колегії Уманської райдержадміністрації Олена Камінська, начальник служби у справах дітей.

Так, якщо у 2011 році в районі проживало 29 неблагополучних сімей, в яких виховувалося  68 дітей, у  2013 році – 45 неблагополучних сімей, у яких виховується 118 дітей, то 2016- 76 сімей/192 дитини, 2017 – 77 сімей/205 дітей, у 2018- 63 сім’ї/169 дітей.

“Не буду детально зупинятися на причинах, які породжують не благополучність сімей. Головною серед них звичайно ж є алкоголізм батьків, чи вживання ними наркотиків, ведення аморального способу життя. Для дітей, які проживають у таких сім’ях асоціальна поведінка батьків  стає   своєрідним прикладом їх власної поведінки,” – додала Олена Петрівна.

Окремий ризик складають діти і сім’ї, які проживають у малозабезпечених сім’ях. Виникає потреба влаштування дітей до інтернатних закладів за заявою батьків у зв’язку з неспроможністю задовольнити потреби дітей через безробіття і алкоголізм батьків.

“На жаль, перебування дітей у спеціалізованих закладах розглядається як єдина можливість для дитини отримати належну медичну допомогу та освіту.  У спеціальних інтернатних закладах, які розміщені на території району, навчається 57  дітей з  району за заявою батьків.”

В районі щотижня  проведяться  рейди, в ході виявлено та влаштовано до притулку 36 дітей (Антонівка, Аполянка, Бабанка, Кочубіївка, Ятранівка, Рижавка, Максимівка, Оксанина, Піківець, Степківка, Старі Бабани, Ятранівка).  У більшості випадків з’ясовується, що батьки ще зловживають спиртними напоями. У зв’язку з цим в районі посилено застосування до батьків, які не виконують свої батьківські обов’язки, заходів адміністративного впливу. За результатами ініційовано притягнення батьків до адміністративної відповідальності  за ст.184 КУпАП 40 батьків, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – попереджено 25 батьків.

Небажання самих батьків зберегти своїй дитині сім’ю, їх безробіття та хронічні захворювання алкоголізмом призводить до збільшення дітей, позбавлених батьківського піклування. Наслідком цього є те,  що щорічно 20-30 дітей району залишаються соціальними  сиротами. І цей рік не є винятком.  При чому 5 дітей вилучено із сімей, де була загроза здоров’ю і життю.

Негативним є те, що більшість сімей, які перебували під супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а фахівцями із соціальної роботи здійснювалися інспектування, надавалися соціальні послуги, а результат   – зламані долі дітей.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: