«Уманьгаз» підозрюють у несанкціонованому відборі газу

Byadministrator

«Уманьгаз» підозрюють у несанкціонованому відборі газу

“Укртрансгаз” подав до НКРЕКП заяви про здійснення заходів державного контролю до 32-х операторів газорозподільчих мереж щодо несанкціонованого відбору природного газу для виробничо-технологічних витрат за відсутності номінацій транспортування природного газу. Про це повідомляє Департамент корпоративних комунікацій компанії. 

Під перевірку потрапив оператор ГРМ “Уманьгаз”.

Перед початком опалювального сезону проблема заборгованості з балансування перед оператором ГТС набула критичного характеру. За 9 місяців поточного року обсяг газу, витраченого на балансування, складає 1090 млн куб. м газу (з яких близько 50% є газ, відібраний на ВТВ операторами ГРМ). Станом на кінець вересня накопичений борг за несанкціонований відбір газу сягнув майже 26 млрд грн. З них близько 17 млрд грн (65% від загальної суми боргу) складає заборгованість підприємств, що входять до групи РГК. Оператори ГРМ продовжують несанкціоновано та безоплатно відбирати газ на власні виробничо-технічні витрати (ВТВ), у той час, як державне підприємство Укртрансгаз вимушене закупати необхідні обсяги газу для підтримання ГТС у робочому стані за ринковими цінами, інвестуючи власні кошти.

Згідно із Законом України «Про ринок природного газу», несанкціонований відбір природного газу є правопорушенням, за вчинення якого передбачене застосування відповідних санкцій, зокрема: попередження про необхідність усунення порушень, штрафу, зупинення дії ліцензії або анулювання ліцензії. Підставою для проведення позапланової виїзної перевірки є подання суб’єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, письмової заяви про здійснення заходу державного контролю.

У зверненні Укртрансгаз просить Регулятора здійснити позапланові виїзні перевірки зазначених підприємств та повідомити про результати розгляду заяв.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: