Уманський льотчик загинув під час виконання навчально-бойового польоту

Byadministrator

Уманський льотчик загинув під час виконання навчально-бойового польоту

Катастрофа винищувача Су-27УБ у Вінницькій області сколихнула всю країну. Трагедія сталася 16 жовтня, близько 17 години під час виконання навчально-бойового польоту. Внаслідок авіаційної катастрофи загинуло двоє пілотів – полковник Петренко Іван та підполковник Сет «Джетро» Нерінг.

 

Жертв серед мирного населення немає. За словами місцевих мешканців – очевидців катастрофи, літак почав втрачати висоту і пілоти відвели винищувач від житлових будинків.

 

Як повідомляє Gazeta.ua, загиблий 47-річний Іван Петренко народився в Умані Черкаської області, у родині військового льотчика-інструктора, закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Починав льотчиком-інструктором учбового полку, далі служив в винищувальній авіації в частинах по всій території України. Під час війни очолив 40-у бригаду тактичної авіації у Василькові. Згодом обійняв посаду заступника командира Повітряного командування “Схід” з авіації. Загалом в авіації провів 25 років.

Іван Петренко має загальний наліт понад 1100 годин та кваліфікацію “Військовий льотчик 1 класу”. Літав на винищувачах: Л-39, Су-27, МіГ-29. У період з 2014 по 2015 рік полковник Петренко брав безпосередню участь у захисті повітряного простору у зоні бойових дій на Донбасі.

“Всі, хто знав Івана Миколайовича особисто, любили його за многогранність та відданість справі”, – розповідає командир повітряного командування “Схід”, генерал-майор Олег Струцінський. – По собі у пам’яті людей полковник Петренко лишив тільки пошану, любов, повагу та вдячність”.

За словами генерала-майора, винищувач Су-27 простий в керуванні, обладнаний системою автоматичного управління і має надійну систему порятунку життя.

“Наліт на данному літаку у льотчика складав біля 150 годин. Загибель нашого товарища, досвідченого пілота, залишається загадкою”, – говорить Струцінський.

“Прослужили з ним майже два роки. Вимогливий, справедливий офіцер. Спеціаліст високого класу, має хорошу підготовку, досвід. Він зміг підтримати свій рівень підготовки в складні часи, коли авіація літала мало. Але він вже мав високий клас і підтримував його”, – розповідає полковник Віталій Оніщенко, заступник командира Повітряного командування “Схід” з морально-психологічного забезпечення. – Ніколи не скаржився, попри те, що військова служба передбачає частий відрив від родини. Любив грати волейбол, футбол”.

Відео: Військове телебачення України

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: