На Уманщині сім’я наїлася отруйних грибів

Byadministrator

На Уманщині сім’я наїлася отруйних грибів

На минулому тижні в Уманському районі зареєстровано груповий випадок отруєння грибами з 6 потерпілими: родина вживала відварені і смажені гриби рядовки, зібрані в лісі с. Максимівка. Про це інформує ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Скарги на самопочуття з’явилися вже через декілька годин після вживання грибів. Хворих госпіталізовано до Уманської центральної районної лікарні в середньому стані важкості (5 осіб) та у важкому стані (одна особа).

Для запобігання отруєнню грибами ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів, особливо пластинчатих та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні перших симптомів отруєння.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 2 літрами слабкого розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини;

– навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу;

– недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму;

не займайтеся самолікуванням! Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!

З початку 2018 року зареєстровано 3 випадки отруєння грибами з 9 потерпілими (8 дорослих та 1 дитина).

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: