В мережі оприлюднили офіційний трейлер фільму, знятого за мотивами казки Лірника Сашка (відео)

Byadministrator

В мережі оприлюднили офіційний трейлер фільму, знятого за мотивами казки Лірника Сашка (відео)

Над створенням фільму “Чорний козак” авторам та ідейникам довелося працювати майже 10 років! І нарешті на офіційній сторінці кінопроекту у Фейсбук оприлюднено трейлер, а отже, не за горами і сама прем’єра.

Робота над фільмом тривала з 2008 по 2018 рік, всього було задіяно 487 учасників проекту ( з них майже 100 – діти). Тривалість фільму складає 1 год. 50 хв, бюджет фільму – 2 млн. 35 тис. грн.

Режисером фільму став директор Державного історико-культурного заповідника “Трипільська Культура” в селі Легедзине Тальнівського району Владислав Чабанюк.

Директором проекту, режисером монтажу, оператором на роекті став Микола Кулик – в минулому вчитель фізики та інформатики, а нині співробітник Державного історико-культурного заповідника “Трипільська Культура”.

Фільм знімався за мотивами казки «Казки про Чорного козака, Ганну Шулячку і страшне закляття» уманчанина Олександра Власюка, більш відомого під псевдонімом Сашко Лірник.

Як повідомляють організатори, за цей час «підросли» не лише актори фільму та їхні діти, але й сам первинний кіносюжет. Він змінювався кілька разів, додаючи нових героїв і старі проблеми.

“Ми (народна кіностудія “МАЛЬВА” та громадська ініціатива “ТОЛОКА ЛЕГЕДЗИНЕ”) зібрали добрий гурт творчих людей, які були готові безкоштовно працювати над фільмом. Знімальна група, актори, масовка – всі без гонорарів!”

Проте приваблива ідея створення «Чорного Козака» за мізерні кошти зазнала фіаско вже на другий день зйомок. Оренда кінотехніки, пального, коней, харчі «з’їли» весь стартовий капітал – 10 тисяч гривень (жовтень 2008 року). Далі — перманентний пошук коштів і, при їх появі, зйомки. Єдиною причиною такого “пролонгованого” і важкого народження фільму були фінанси, вірніше, їх відсутність. «Планка» створення повнометражної художньої кіноказки вимагала їх постійно, а коло добродіїв, готових ще і ще фінансувати процес, катастрофічно швидко зменшувалось.

“Коли вкотре затягнулась фінансова петля на шиї кінопроекту, почався Майдан, а потім і війна, і просити гроші на «якусь казку» нам здалось непатріотичним… Але “світ не без добрих людей” і сьогодні наш “Козак” завершений!!!”

Попри чудову новину про завершення зйомок фільму та його готовність виходу на велику глядацьку сцену, автори досі тримають в таємниці дату та місце кінопрем’єри. Тож слідкуємо за оновленнями!

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: