Кадастр зла: на Черкащині розкрилася схема рейдерства землі у АТОвців та фермерів (відео)

Byadministrator

Кадастр зла: на Черкащині розкрилася схема рейдерства землі у АТОвців та фермерів (відео)

Собі – землю і статки, атовцям і селянам – кримінальні провадження та закон. 

Про це йдеться в репортажі АгроTV Ukraine.

Компанія з прокурора, начальника держгеокадастру Христинівського району і депутата – чиновника, відібрала близько 2 тисяч гектарів землі в жителів Христинівщини. Особливий цинізм ситуації полягав у тому, що їх оборудки прийшлися саме на час найактивніших бойових дій на Сході України. І поки патріоти гинули за рідну землю, ці хлопці відбирали її тут – глибоко в тилу. Тим, хто чинив спротив, погрожували кримінальними справами.

Схема працювала так: депутат верхняцької селищної ради та за сумісництвом перший заступник голови “Київгазу” Сергій Овчарук має фірму: “Агротрейд” та “Елітпродукт”. Голова Христинівського Держгеокадастру Ігор Полиця різними шляхами передавав землі запасу і резерви і оренду цим підприємствам. Землі, які знаходились у фермерів, поступово передавалися підприємствам Овчарука. А прикривав їх у цьому уманський прокурор Руслан Резнік: на тих, хто чинив спротив, відкривалися кримінальні справи.

Окремими заручниками стали жителі села Ягубець, які вже 20 років чекали на розпаювання землі. Але їх землі стали цікаві Овчаруку, і Держгеокадастр та прокуратура почали тиск, відкриваючи кримінальні справи, щоб змінити голову КСП “Ягубець” і забрати землі для приватного господарства.

У найбільш невиграшній ситуації залишаються звичайні люди: поки чиновник розбудовує свій маєток і садок, атовці, що повернулися з фронту, отримують землі з-під корівників зі сміттям.

Сьогодні тиск людей, пікетування прокуратури, мітинги аграріїв дещо змінили ситуацію: Сергій Овчарук звільнений з “Київгазу”, Ігор Полиця – вже не керівник Держгеокадастру. Лишивши державну роботу з жебрацькою зарплатнею, Ігор Полиця раптово став співвласником та керівником ПП “Агротрейд групп” та СВК “Екопродукт”, зробивши внесок у статутний капітал 9 млн. гривень. Також Сергій Овчарук, будучи депутатом і чиновником “Київгазу”, вніс суму 9 млн. гривень. Цих грошей не було в деклараціях чиновників. Їх походження з високою вірогідністю корупційні. Ігор Полиця не може пояснити, де взяв ці гроші. Сергій Овчарук, який є доктором юридичних наук, не вказав наявні в нього корпоративні права на господарства “Агротрейд групп” і “Елітпродукт” у декларації за 2016 рік.

НАЗК здійснює перевірку походження цих коштів, адже їх наявність у чиновників можна пояснити лише одним: корупції.

Прокурора Руслана Резніка було звільнено з посади, але угрупування продовжує роботу: Руслан Резнік хоче поновитися на посаді через суд. Сергій Овчарук продовжує займатися землею. Доходить до дивного: як житель села Верхнячка, він на себе оформив два паї. Один такий після обурення людей таки довелося повернути. Свою пряму депутатську роботу він ігнорує.

Нині аграрії всією Черкащиною бунтують проти свавілля Держгеокадастру. Подібні махінації в райцентрах спливають не лише на Христинівщині, але досі реакція влади квола. Вони займаються своїми справами та стоять на стороні тих, хто “віджимає” землі у атовців.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: