Вшанування пам’яті жертв Голокосту уманцями

Byadministrator

Вшанування пам’яті жертв Голокосту уманцями

27 січня, у річницю визволення радянськими військами в’язнів концтабору «Аушвіц-Біркенау» Освенцім, у всьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

У газових камерах та крематоріях концентраційного табору “Аушвіц-Біркенау” фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними, всього в таборі загинули від півтора до двох мільйонів осіб різної національності, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян. Концтабори в Освенцимі було звільнено 27 січня 1945 року. В боях за його звільнення загинули понад 200 радянських солдатів і офіцерів.

На жаль, Голокост не обминув стороною і Умань. В урочищі «Сухий яр» гітлерівцями було розстріляно тисячі мирних жителів, основна частина яких становили люди єврейської національності.

Уманчани шанують пам’ять про невинно убієнних. Так, 26 січня громадськість міста, керівники і представники управлінь, відділів, служб міської ради поклали вінки і квіти до пам’ятника в урочищі «Сухий яр» та вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання.

Матеріал використано із сайту http://uman-rada.gov.ua/index.php
(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: