Студентам підвищать стипендії

Byadministrator

Студентам підвищать стипендії

10 січня відбулася нарада по соціальних стипендіях в УПСЗН, організована начальником управління праці та соціального захисту населення Кучер Г.М. Відповідальні особи вищих навчальних закладів були ознайомлені з інформацією щодо виплати соціальних стипендій студентам міста Умань.

З 1 листопада 2017 року розмір соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів підвищено на 18 %, а саме:

  • І-II рівня акредитації – з 750 грн до 890 грн;
  • ІІІ-ІV рівня акредитації – з 1000 грн до 1180 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, а також студентів вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків:

  • з 2000 грн до 2360 грн.

Подано список з 447 студентів, які будуть отримувати соціальну стипендію, а саме: ВСП Агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва – 57 студентів, Уманський національний університет садівництва — 79 студентів, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини – 311 студентів.

Цим студентам у січні 2018 року за грудень 2017 року з Державного бюджету України буде виплачена соціальна стипендія на загальну суму 873,6 тис. грн.

Урядом удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів. Зокрема, внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.     Документом передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій. А саме можливість подання:

  • довідки вищого навчального закладу про навчання студента — у разі відсутності в нього студентського квитка;
  • довідки з Пенсійного фонду України про стаж роботи — у разі неможливості подання відповідної довідки з гірничого підприємства;
  • копії довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у разі неможливості подання студентом посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також для спрощення процесу звіряння внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відомостей про студентів зі списками студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, пропонується вищим навчальним закладам з 01.01.2018 при поданні зазначених списків до органів соціального захисту населення застосовувати електронний цифровий підпис.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: