Уманцям, які не сортуватимуть сміття, загрожуватимуть штрафи. Відео

Byadministrator

Уманцям, які не сортуватимуть сміття, загрожуватимуть штрафи. Відео

  Відповідно до статті 32 Закону України “Про відходи” жителі з 1 січня 2018 року зобов’язуються сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

 

    у 2012 році до Закону України «Про відходи» додали пункт «і», яким «забороняється з 1 січня 2018 року захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів». Вказаний пункт складений у відповідності до двох Директив ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи. Ці документи вказують, що саме необхідно робити з відходами, класифікують сміття і описують стратегію скорочення кількості вивезених на сміттєзвалища відходів.

    Згідно з європейськими нормами, придатні для повторного використання відходи повинні відправлятися на відповідні підприємства, безпечні –
відвозитися на полігони ТПВ, а з небезпечними проводитимуться необхідні для знешкодження операції. На звичайні сміттєзвалища не мають потрапляти відходи, які розкладаються біологічним шляхом (норма Директиви ЄС 1999/31/EC).

    Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів. Штраф за порушення норм для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн, зазначив начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Максим Барінов. Розглядається питання перекваліфікації адміністративної відповідальності у кримінальну.

    Спалювання сміття дозволене лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах і лише з метою одержання теплової чи електричної енергії.

    Голова Уманської районної ради, Оксана Супрунець, закликає сільських голів проінформувати населення і працювати над роздільним збором сміття. Констатує той факт, що на сьогодні 95% населення України не готові до реалізації закону “Про відходи”. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

1 Comment so far

ВолодимирPosted on9:00 pm - Січ 11, 2018

Єдиний момен що відповідних баків ніде не видно, в найближчих 3 кварталах ніодного на якому б було написано для якого типу сміття він. Єдине що окремо для пластикових бутилок є. от і все. Починають говорити про штрафи не зробивши відповідних умов для для тоо щоб населення мало куди те відсортоване сміття кидати, чи можливо вони на екстрасенсорні здібності населення сподіваються, дідько його знає.

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: