“Гроші ходять за пацієнтом”. Медична реформа – як діяти уманцям, щоб потрапити до лікаря

Byadministrator

“Гроші ходять за пацієнтом”. Медична реформа – як діяти уманцям, щоб потрапити до лікаря

    1 січня розпочалася медична реформа, підписана президентом 28 грудня 2017 року.

Принцип “гроші ходять за пацієнтом” передбачає те, що зарплатня лікаря первинної ланки допомоги – сімейних лікарів, дільничних терапевтів, дільничних педіатрів – залежатиме від кількості пацієнтів у кожного з них, а не від фіксованої ставки. 

   Система працює таким чином:

Крок 1: пацієнт (чи його батьки) сам обирає лікаря, до якого хоче ходити на прийом.

Крок 2: Пацієнт укладає з лікарем електронну декларацію про обслуговування. (Її можна легко підписати з іншим спеціалістом у разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг.)

Ця процедура здійснюється у реєстратурі медичного закладу. З собою потрібно мати паспорт, для дітей – паспорт одного з батьків та свідоцтво про народження.

Крок 3: Щоб потрапити до лікаря без черг, потрібно зареєструватись на сайті eHealth. Створиться електронна амбулаторна картка у розділі «Поліклініка без черг», за допомогою якої можна записатися на прийом.

    Держава в повному розмірі оплачуватиме прийоми й базовий пакет аналізів тій лікарні, в якій ви лікуєтеся.

    Закон стимулює кращих спеціалістів, до яких ідуть люди, адже за кожного пацієнта держава платитиме лікареві 370 гривень на рік без урахування відповідних вікових коефіцієнтів. Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі осіб.

    Реформа ділить медичні послуги на три види:

  1. повністю безкоштовніпорятунок чи невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога.

Під первинною медициною зазвичай мають на увазі: профілактику, діагностику, лікування, реабілітацію, спостереження протягом вагітності.

Паліативна допомога – спрямована на догляд і зниження болю при важких і смертельних захворюваннях.

  1. частково оплачувані державою (співоплата) коли частину оплачує держави, іншу частину – пацієнт. 

  2. платні – це послуги, які оплачуватиме сам пацієнт (наприклад, неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина).

    Згідно з програмою “Доступні ліки”, кількість безкоштовних ліків збільшиться щонайменше на 10 препаратів. З’являться дві додаткові речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу – лозартан і глібенкламід.

Як діяти уманцям, щоб потрапити до лікаря

    В місті Умань продовжується проведення медичної реформи. Щоб підписати угоду з НЗСУ, медичний заклад має бути реорганізований з бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство. В Умані планується таке створення у березні 2018 року. Національна агенція буде фінансувати медичний заклад по факту заключених угод з жителями.

    Васильчук Микола Іванович констатує той факт, що на сьогодні для уманців поки нічого не змінилося, крім того, що вони можуть змінити лікаря, звернувшись до нього на прийом. Цей лікар направить пацієнта у разі необхідності до вузького фахівця. 

     Інформацію щодо обрання нового лікаря та перелік фахівців можна знайти на сайті поліклініки, в медичних працівників чи на дошці оголошень, яка знаходиться на першому поверсі поліклініки, та у реєстратурі.

    Уже зараз уманці повинні визначитися з лікарем для себе та своєї сім`ї, який надає кращу медичну допомогу. Починаючи з березня 2018 року жителі повинні звернутися до нього з паспортом, ідентифікаційним кодом та мати при собі телефон, щоб укласти електронну угоду (декларацію).

    Дана система декларує зміну фінансування. Запроваджується механізм оплати праці медичного працівника у залежності від його навантаження, кількості договорів.

    Оформити декларацію юридично можна лише за умови створення нового закладу, який пройде державну реєстрацію.

    Уманський заклад уже зареєстровано на сайті eHealth, з лікарями уже було проведено навчальний тренінг. З часом уманці зможуть займати чергу на прийом до лікаря в онлайн режимі. Громадяни, які не будуть мати доступу до інтернету, будуть здійснювати цю процедуру за допомогою телефону.

    Микола Іванович запевняє, що жителям Умані немає причин для хвилювання, адже на перехідному періоді можна звертатись як до сімейних лікарів, так і до вузьких спеціалістів. Дана система буде шліфуватися і вдосконалюватися.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About the author

administrator administrator

Leave a Reply

%d блогерам подобається це: